I - Teslimat Bilgileri1. Kargo seçenekleri sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır.

2. kaanpc.com gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. kaanpc.com'da müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişiklik için hiçbir ek bir ücret talep edilmez.

3. Ortalama teslim süreleri: Özel Kargo Şirketi'yle tahmini 1-7 gün.


II - Türkiye dışına


1. kaanpc.com'dan yapılan Yurt içi gönderiler özel kurye firması APS, PTS Worldwide Express veya Yurtdışı Posta Servisi (15-21 gün) aracılığıyla gerçekleştirilir.

2. PTS Worldwide Express ile yapılan gönderiler paketin değeri kadar sigortalıdır.


III - Kargo bedellerinin belirlenmesi


Kargo bedelini belirleyen üç parametre vardır.


1. Seçtiğiniz ürünlerin toplam ağırlığı. (Her bir ürünün veritabanında kayıtlı olan ağırlığı kullanılarak toplam ağırlık sipariş sürecinde otomatik olarak hesaplanmaktadır.)

2. Paketinizin teslim edileceği yer. (Yurt içi ve Yurt dışı gönderi tarifeleri farklıdır. Türkiye dışı gönderilerde ülkelere göre tarife değişmektedir.)

3. Yurt içi gönderilerde seçtiğiniz teslimatçı firma.


Sipariş sürecinde kargo firması ve ücret seçenekleri adres aşamasından sonra kargo sayfasında bildirilmektedir.


kaanpc.com iade işlemlerinde 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.


IV- Hiçbir gerekçe belirtmeksizin yapabileceğiniz ürün iadesi ve koşulları


kaanpc.com'dan satın aldığınız her ürünü, teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde ürün hasarlı olmasa dahi -hiçbir gerekçe belirtmeksizin- iade edebilirsiniz.


Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin tarafımıza ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.


İade için, satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir.

Hiçbir gerekçe belirtmeksizin yapabileceğiniz ürün iadesinin, ürünün tarafınıza teslim edildiği hali ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Satın aldığınız üründe veya ürün ambalajında herhangi bir bozulma, açılma, kırılma, yırtılma, aksesuarlarında eksiklik ve sair hallerin tespiti halinde ürün iadesi kesinlikle kabul edilmemektedir.

Ürünlerin detay bilgileri ve teknik destek için lütfen bilgi@kaanpc.com  adresine yazınız.

İade edilecek ürünlerin mutlaka ürün faturasının orijinali ile birlikte teslimi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin kaanpc.com'ya ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilemez.

Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallar, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallar, niteliği itibarı ile iade edilemeyecek kopyalanabilir yazılım, programlar, tek kullanımlık mallar ile hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların iadesi mümkün değildir.

Gerekçesiz ürün iadesi malın tarafınıza teslimini takip eden 7 günlük süre içerisinde ve yazılı şekilde yapılmalıdır.

İadesi yapılacak ürünler kaanpc.com'un çalıştığı kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır.

Ürün, paket koruyucu bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır. Ürünün ambalajında meydana gelecek olan deformasyon, ürünün tekrar satılmasını engelleyen durumlar arasında yer almaktadır.

Yukarıda belirtilen koşulları taşımayan ürün iadeleri kesinlikle kabul edilmemektedir.

Ürün iadesinin yukarıda belirtilen koşullara uygun şekilde gerçekleştirilmesi halinde, iade işlemine konu ürün bedeli en geç 3 iş günü içerisinde kaanpc.com hediye çeki olarak tanımlanır.

          

       IV.I - Özel ürünler 


Bazı özel kategorilerdeki ürünler için yukarıdaki maddelere ek olarak aşağıdaki uyarıların da dikkate alınması gereklidir:


DVD/VCD: Ürünün arızalı olması durumu dışında ambalajı açılmış ürünler hiçbir şekilde iade edilemez.


      IV.II - Arızalı/hasarlı/bozuk (ayıplı) ürünlere ilişkin iade koşulları

Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilmektedir.


Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür.


Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.

(Ayıplı malın sebep olduğu zararlardan sorumluluk için bkz: 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Ayıplı Malın Neden Olduğu Zararlardan Sorumluluk Hakkında Yönetmelik)

kaanpc.com'dan satın aldığınız tüm sanayi malları, imalatçı veya ithalatçı firmanın garantisi altındadır.

Satın aldığınız ürünün ayıplı olması halinde durumu teslim tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde yazılı olarak kaanpc.com'a bildiriniz.

Size en yakın yetkili teknik servise giderek ürününüzün tamirini gerçekleştirebilir ve bu sayede zaman tasarrufu da sağlayabilirsiniz.

(Ürüne ilişkin garanti belgesi ve tanıtma ve kullanma kılavuzunu inceleyiniz.)

Satın aldığınız ürünün ayıplı olduğu gerekçesi ile kaanpc.com'a ulaştırılması halinde aşağıda belirtilen işlemler uygulanmaktadır:

- Ayıplı olduğu gerekçesi ile kaanpc.com'a ulaştırılan ürünler, ulaştığı tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde işleme alınmaktadır.

- Ayıplı olduğu gerekçesi ile gönderilen ürünler sorumlusu tarafından teslim alınmakta ve şirket kayıtlarına işlenmektedir.

- Ürün ile ilgili hata tespit edilmekte, ürünün bir teknoloji ürünü olması ve belirgin bir hatasının mevcut bulunması halinde ise teknoloji mağazası yetkilileri tarafından test edilmektedir.

- Ayıplı olduğu gerekçesi ile gönderilen ürünler, kaanpc.com ' a ulaştığı tarihten en geç 3 iş günü sonra yetkili teknik servise veya tedarikçi şirkete gönderilmektedir. Ürünün yetkili teknik serviste veya tedarikçi şirkette kaldığı tamir/değişim süresi ürünün özelliklerine göre değişim gösterebilmektedir.

- Ürüne ilişkin yetkili teknik servis veya tedarikçi kuruluştan gelen bilgi ve sonuçlar (tamir veya değişim) telefon veya e-posta ile tarafınıza iletilmektedir.

- Yetkili teknik serviste geçen sürenin sonunda tamir edilen ürün tarafınıza tamir edilmiş hali ile gönderilmekte, iadesinin uygun olacağı yönünde görüş belirtilen ürün ise talebiniz kapsamında birebir yenisi ile değiştirilmekte veya bedel iadesi yapılmaktadır. Bedel iadesinin talep edilmesi halinde ayıplı ürün bedeli en geç 3 iş günü içerisinde hesabınıza gönderilmektedir.

Ayıplı olduğu gerekçesi ile kaanpc.com ' a yapılan ürün gönderilerinin aşağıda belirtilen şartları taşıması gerekmektedir:


- Faturanın arka kısmında yer alan ürün iade bölümü eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

- Üründeki arıza veya sorun net bir şekilde anlatılmalıdır.

- Ürünün, tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

- Ürün, paket koruyucu uygun bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır.

- Ürün, kaanpc.com‘un çalıştığı kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır. Teslimat tarihinden itibaren ilk 7 gün içerisinde tarafımıza ulaştırılan ürünlere ait kargo ücreti kaanpc.com tarafından karşılanacaktır.V - Teslimattan kaynaklanan problemler 


Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda ise zarar kaanpc.com tarafından telafi edilir. (Yurt dışı Posta Servisi sigortasız gönderi yaptığı için bu teminat söz konusu değildir.)

Zarar görmüş paket durumunda ise;


- Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.

- Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.

- Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.

- Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda kaanpc.com‘a bildirilmelidir. kaanpc.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.


Size teslim edilen ürünler ile ilgili herhangi bir probleminiz durumunda 0505 142 25 25  numaralı telefon ya da bilgi@kaanpc.com adresinden bize ulaşabilirsiniz! 


Dikkat: Siparişiniz ile ilgili her türlü iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz.